Skip links

Robotics Strategy Forum 2021: Трябва да насърчаваме българските МСП в посока Индустрия 4.0

 

ИАНМСП взе участие в официалното откриване на най-големия форум за роботика и автоматизация у нас Robotics Strategy Forum 2021, организиран от Професионалната асоциация по роботика и автоматизация (ПАРА).

„Трябва да насърчаваме малките и средните предприятия в посока навлизане и оползотворяване на всички възможности на Индустрия 4.0. До сега наблюдаваме, че тя e насочена към по-големи предприятия и секторът на МСП рискува в скоро време да не може да се възползва от ползите на технологичната революция.

В предишната финансова криза малките и средните предприятия доказаха, че са по-гъвкави, че притежават силен иноваторски и предприемачески дух и именно поради тази причина е изключително важно тенденциите, които носи със себе си Индустрия 4.0 да бъдат имплементирани в този сегмент“, коментира изпълнителният директор на ИАНМСП г-н Бойко Таков по време на официалното откриване на събитието.

„Считам, че България може да намери своето място производството по отношение на новия Алианс за акумулаторни батерии, ако бизнесът и науката си сътрудничат тази посока“, допълни изпълнителният директор на ИАНМСП.

Robotics Strategy Forum 2021 се проведе в хибриден формат, като на място в сграда “Инкубатор”, в София Тех Парк сред над 25 щанда посетителите могат на място да разгледат летящите роботи на Festo, индустриалните решения на Schneider Electric и умната им фабрика в Пловдив, колаборативните роботи на Giga Automata, обучителните клетки на FANUC, решенията на SPESIMA, роботите на „Милара“ и решенията за CAD/CAM на „Рапид Прогрес“.

В редица панели експерти от сферата на роботиката, автоматизацията и индустриалното производството обсъдиха най-важните теми  областта, а в началото на събитието ПАРА обявиха резултатите от проучването за нивото на автоматизация в българската индустрия.

Сподели пост:

Robotics Strategy Forum 2021: Трябва да насърчаваме българските МСП в посока Индустрия 4.0

Table of Contents

Alert for corruption and conflict of interest