Skip links

Габриела Козарева присъства на представянето на Китайския международен панаир за вносни стоки

Изпълнителният директор на Изпълнителна агенция за насърчаване на малките и средните предприятия Габриела Козарева присъства на представянето на Китайския международен панаир за вносни стоки China International Import Expo (CIIE), който ще се проведе в периода 5-10 ноември 2018 г., в гр. Шанхай, Китай. Представянето на изложението е и първото официално събитие, което се проведе в новата сграда на Посолството на Китай у нас.

По време на събитието стана ясно, че подобно изложение се организира за първи път в Китай, по инициатива на китайския президент Си Дзинпин, като се очаква то да бъде една от най-мащабните прояви до момента. Събитието ще бъде насочено изцяло към производители и износители на стоки от цял свят, като ще има за цел да се постигане баланс в международната търговия с останалите страни. Търговската част на изложбата ще бъде с площ от 180 000 кв.м. и над 30 000 кв.м за представяне на услуги.

В изказването си Габриела Козарева посочи, че предстои да бъдат уточнени  условията за участие на фирмите и информира, че събитието ще бъде обявено, както на официалната страница на Агенцията, така и ще бъде популяризирано сред работодателските, браншови организации и българския бизнес.

В приветствието си тя заяви, че Агенцията полага усилия за организиране на редица национални участия на български фирми на международни панаири и специализирани изложби, провеждане на търговски мисии, бизнес делегации и други на територията на китайската страна, като в рамките на последните 2 години има организирани повече от 5 прояви от различен характер.

На събитието присъстваха посланика на Китайската Народна Република у нас Н.Пр. г-н ДЖАН Хайджоу, зам.-министъра на икономиката Лъчезар Борисов, зам.-министъра на туризма Любен Кънчев, зам.-министъра на образованието и науката проф. Иван Димов и представители на бизнеса.

 

Сподели пост:

Габриела Козарева присъства на представянето на Китайския международен панаир за вносни стоки

Table of Contents

Alert for corruption and conflict of interest